M. Scott Peck „Nepramintuoju taku“

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Problemos yra ta skiriamoji riba, kuri atidalija sėkmę nuo nesėkmės. Problemos pažadina mūsų drąsą ir mūsų išmintį, iš tikrųjų jos kuria mūsų drąsą ir mūsų išmintį. Juk vien dėl problemų mes vystomės intelektualiai ir dvasiškai. (M. Scott Peck)
 M. Scott Peck – gerbiamas Amerikos psichiatras – psichoterapeutas, kuris savo knygoje „Nepramintuoju taku“ drąsiai kalba apie tai, ko dažniausiai nenorime pastebėti savo gyvenime. Tačiau tik akis į akį susidūrę su savo problemomis ir ėmęsi jų spręsti, galime tobulėti tiek intelektualiai, tiek dvasiškai. Ir jau mūsų pasirinkimas, pastebėti savas problemas ir jas spręsti, ar ne. Todėl visoje knygoje „Nepramintuoju taku“, kuri padalinta į keturias dalis, skatinama pažinti save ir pastebėti savas problemas.
Labiausiai sukrečianti ir susimąstyti paskatinanti yra pirmoji dalis – „Savidrausmė“. Šioje dalyje pasakojama, kad problemų sukeliamą skausmą gali padėti išgyventi tik drausmė. Atrodo, kad  nieko čia naujo, juk tai senai žinoma. Tačiau šalia to, autorius nuolat kelia klausimą: kas vyksta, kad žinodami senas gyvenimiškas tiesas, jomis nesivadovaujame? Kodėl nuolat elgiamės kaip įpratę, nors ir žinome, kad taip elgdamiesi, tik kenkiame sau?
Į šiuos ir kitus klausimus autorius bando ieškoti atsakymų ir antrame knygos skyriuje „Meilė“. Šiame skyriuje bandoma atskleisti skirtumus tarp įsimylėjimo ir meilės, tarp romantinės meilės ir meilės, kuri reikalauja daugybės pastangų. Ir čia prieinama išvados, kad tikrą meilę galime išgyventi tik gerai pažinę save. O pilnai savęs nepažinosime, jei nežinosi, kokiais religiniais įsitikinimais ir tradicijomis mes vadovaujamės savo gyvenime. Jei nesuprasime, kuo (ne)svarbi religija mūsų gyvenime. Apie tai mąstyti ir svarstyti autorius skatina trečiajame skyriuje „Branda ir religija“.
Visų šių trijų skyrių idėjas ir mintis apibendrina paskutinioji dalis „Malonė“, kurioje dar kartą akcentuojama, kad gyvenime labai svarbu gerai pažinti save ir suvokti, kad tik mes patys esame atsakingi už save. Tik tuo metu mes galėsime suvokti iš ko kyla mūsų kančia ir ką daryti, kad kuo daugiau malonės išgyventume savo gyvenime. Ir jei jau imsime siekti malonės ir pokyčių savo gyvenime, turime suprasti, kad tai bus sunkus ir skausmingas kelias, kur keisimės ne tik mes, bet mus supantis pasaulis.

Taigi, jei norite sužinoti, kas vyksta pas psichologą ar psichoterapeutą už durų, ką išgyvena klientai ir psichoterapeutas, verta atsiversti šią knygą. O atsivertę šią knygą ne tik pradėsite pažinti su psichoterapijos procesu, bet daug geriau pažinsite save ir jus supantį pasaulį. Su kiekvienus knygos puslapiu įminsite ne vieną pėdą savo nepramintajame take.

Taip pat publikuota: http://www.seimospsichologas.lt/lt/psichologin-literatra-

Reklama

Įrašo “M. Scott Peck „Nepramintuoju taku“” komentarai: 2

  1. Ups, koks sutapimas – ką tik išklausiau nuostabų mūsų jaunojo vyskupo Kęstučio Kėvalo komentarą šiai knygai.

    Patinka

  2. Taip, šiame vyskūpo pasisakime puikiai buvo atskleistas malonumo ir kančios santykis. Svarbu suprasti, kad gyvenimas mums duoda tiek sunkumus, tiek malonumus, o mes patys galime išmokti tik sumažinti sunkumų sukeliamą skausmą, bet neišvengti to skausmo 🙂 Tokios mintys kilo pasiklausius pamokslo.
    Ačiū už pasidalijimą 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s