Nuoširdūs ir šilti santykiai: kas padeda suarteti?

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Tikriausiai ne kartą teko sau ir kitiems užduoti klausimus: ką reiškia būti gera mama? Ką reiškia būti geru(-a) sūnumi/dukra? O artėjant šventėms įvairioms šventėms, dar dažniau užduodame šiuos klausimus sau. Tačiau šį kartą, Mamos dienos proga, man norisi kalbėti, kas iš tiesų kuria šventė mūsų namuose, sielose ir širdyse. Tai šiltas ir nuoširdus mamos – vaiko (kad ir kokio amžiaus bebūtum) santykis. Ir šį kartą norisi pasidalinti, kokia veikla padeda kurti artimus ir šiltus santykius.

Jaukūs vakariniai (naktiniai) pokalbiai prie arbatos puodelio.

Ne veltui užsiminiau, kad vakariniai pokalbiai. Būtent vakare mes tampame atviresni ir atidesni vienas kitam. Gęstant saulei ir aplink tamsėjant, mes vis labiau suklustame ir pradeda dominti ne mus supantys įvykiai ir įvairūs dirgikliai, o šalia esantys žmonės. Geriau pradedame girdėti save ir savo artimuosius. Vakaras yra puiki proga mamos paklausti apie jos vaikystę, paauglystės nuotykius ir pirmąsias simpatijas. Šilta arbata mamai gali padėti daugiau sužinoti apie savo vaikų išdaigas ir nutylėtus pokštus. O svarbiausia, abi pusės žino, kad visa apie ką kalbėsite ir pasiliks paslaptyje su to vakaro magija.

Maisto gaminimas.

Tikriausiai, nėra labiau suvienijančio ir paskatinančio pažinti dalyko – kaip maistas. Būtent maisto dėka atsiveria įvairiausi mūsų pojūčiai, užlieja įvairiausi jausmai. O gaminant maistą, atsiveria kūrybinės galios, apie kurias atrodo, net nežinojai. O gaminimas dviese skatina mokytis vienas iš kito ir būti labiau spontaniškiems. Drauge su mama gamindami maistą, galite pasitarti ir sužinoti įvairiausių maisto gaminimo paslapčių. O vaikai mamai padės iš gerai žinomų produktų sukurti naują netikėtą patiekalą. Svarbiausia nebijoti būti spontaniškiems. 
Įsimintinos kelionės 
Sakoma, labiausiai mus suartina kelionės. Kelionės padeda ir geriau suprasti bei pažinti žmogų. O ar kada nors teko jums teko išvykti į kelionę dviese su savo mama? Kelionėje nevaržo nei namų sienos, nei dideli įsipareigojimai. Galima atsipalaiduoti, skanauti skanaus tos vietos maisto, stebėtis nuostabiu kraštovaizdžiu ir grožėtis didinga architektūra. Ir svarbiausia, drauge atrasti vietų, kurios nepažymėtos nei viename žemėlapyje, nei viename turistiniame gide. Tos vietos ir tampa stebuklingi ir paslaptingi kampeliai, apie kuriuos niekas kitas nesužinos. Tai bus jūsų ir tik jūsų atrasta vieta.
Malonus masažas
Ne vienas prieš miegą pasvajoja: „Kaip būtų gera, jei kas padarytų malonų masažą.” Tuo metu norisi nusimesti (nusivalyti?) nuo pečių visus dienos rūpesčius ir pajausti malonią šilumą. O kai mus masažuoja artimas žmogus, mes drąsiai imame ir pasidaliname tais rūpesčiai. Ir tuo metu patiriame dvigubą malonumą: išsikalbame ir pajuntame malonią šilumą. O ir masažuojantysis tuo metu gali daugiau sužinoti apie savo artimąjį, geriau suprasti jį. Todėl jei jau pajutote, kad norisi nusimesti rūpesčius nuo pečių, nesidrovėdami paprašykite savo artimųjų malonaus masažo. 
Juokas
Neseniai teko dalyvauti priedūzgėse, kurio metu buvo nustatytos kelios taisyklės. Viena iš jų buvo: „Juokiasi vienas, juokiasi visi.“ Ir šios taisyklės buvo laikomasi daugiausiai ir, manau, dėl to, kad tokiu būdu buvo parodoma, kaip gera būti drauge. Todėl būdami drauge su mama, šeimoje, nebijokite juoktis, kvatokitės garsiai ir iš visos širdies. Dalinkitės, savo juokingiausiai nuotykiais, įsimintinomis juokingomis frazėmis, žiūrėkite drauge filmus ar serialus, kuriuos žiūrėdami negali nustoti juoktis. Juokas ne tik pagamina vitaminą C, bet ir padeda parodyti meilę vienas kitam.
Tikiu, kad kiekvienas visus šiuos būdus karts nuo karto panaudojate, kad dar labiau suartėtumėte su savo mama ar savo sūnumi/dukra. Ir šiuo tekstu aš nesiekiau nieko naujo išmokyti. Norėjau priminti, kad paprasti ir mums gerai žinomi dalykai padeda drauge praleisti įsimintinas, jaukias ir šiltas akimirkas. Ir nereikia būti geru vaiku ar gera mama. Svarbiausiai pagauti akimirką ir mėgautis ja.
Smagaus laiko drauge!
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s