Būti moterimi tarp moterų

AURELIJA ANANJEVAITĖ
Ar pastebėjote, kad šiuo metu mums tenka visko mokytis iš naujo? Arba bent jau yra sukurta iliuzija, jog mums reikia mokytis. Rodos, mūsų seneliai ar tėvai mokėjo ir rūšiuoti, ir tausoti aplinką, ir auklėti vaikus, ir būti moteriškos/vyriški. Tačiau šiuo metu labai daug tenka susidurti ir su tekstais, seminarais, kuriuose mokoma būti moterimis ar vyrais. Apie vyriškumo lavinimą negaliu nieko pasakyti.

Tačiau kalbant apie moteriškumo lavinimą, teko skaityti ne vieną tekstą. Kiekviename iš jų akcentuojama intuicija, jausmingumas, plastiškumas, spontaniškumas. Užtat retai, kada pasakoma, kaip tokia tapti. Suprantu, nelengva tai aprašyti. Bet po savaitgalio, praleisto draugių kompanijoje, atradau, jog buvimas moterų kompanijoje gali padėti atrasti savąjį moteriškumą.

Būtent moterų, kurios save vertina, gerai pažįsta ir priima tiek savo privalumus, tiek trūkumus kompanijoje gali atrasti ir pažinti save iš naujo. Juk draugių kompanijoje gali:

Plepėti, kol suprasi, kad nebeturi jėgų jau kalbėti.

Būtent ilgi pokalbiai iki paryčių ir padeda geriau pažinti save, pažvelgti į save kitu kampu ir suprasti, kad ne aš viena tai išgyvenu.

Juoktis garsiai.

Juk taip smagu, be jokio gėdos juoktis visu garsu ir suprasti, kad drauge su tavimi juokiasi ir šalie esanti draugė, nors kartais ir nežinote tikrosios juoko priežasties.

Leisti sau dideles ar mažas nuodėmes.

Kartais tai gali būti trečias latte kavos puodelis. Kartais kolegų apkalbinėjimas. Kartais pirkinys ne pagal galimybes. Ir visa tai gali sau leisti, nes žinai, kad šalie esanti draugė visa tai tau leis ir atleis.

Gauti tiek apkabinimų, kiek norisi.

Juk sakoma, kuo daugiau apkabinimų, tuo laimingesnis žmogus. O jei nors akimirkai pasijaučiame vienišos, drąsiai apkabinimo galime paprašyti draugės.

Trumpai tariant, būnant su draugėmis, mes sau galime leisti būti savimi. O jau tada ir nusprendžiama, ar norime būti plastiškos? Ar norime būti jautrios? Ar norime vadovautis savo intuicija? Ar norime būti spontaniškos? Nes būti moterimi – tai būti žmogumi, kuris renkasi ir tai daro be gėdos ir kaltės jausmo.
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s