Ko iš tiesų Kalėdoms nori vaikai?

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Visi laukia Kalėdų. Kad ir kaip neigtume ar prieštarautume, tačiau būtent Advento laikotarpyje mumyse atgimsta savybės, kurias nedrįstame parodyti kitu laiku. Todėl su didžiausiu susižavėjimu vakar klausiausi mokytojos pasakojimo, ko iš tiesų Kalėdoms trokšta vaikai. Ir gavusi jos leidimą, dalinuosi šiuo pasakojimu su jumis.

Kas dar nežino, dirbu Klaipėdos Tauralaukio progimnazijoje. Darbe būna visokių akimirkų: kartais erzina kolegų pasisakymai, kartais nuvilia mokinių poelgiai, o kartais supykdo ir pati švietimo sistema. Tačiau šalia šių nemalonių išgyvenimų yra gausybė šypsenų, apkabinimų, komplimentų ir pasidalijimų “Mes jaučiam jūsų buvimą. Ir taip norètųsi, kad daugiau tokių susibūrimų būtų.“.

Vakar mano širdis vėl dainavo, o gerklę gniaužė graudulys klausantis mūsų trečiokų mokytojos pasakojimo apie tai, ko iš tiesų Kalėdoms trokšta vaikai. O matant mokytoją taip besididžiuojant vaikais ir su tokiu jauduliu pasakojant apie vaikų norus akyse kaupėsi ašaros.

Video, įkvėpęs klasės valandėlei

Viskas prasidėjo nuo to, kad prieš kelias savaites mes su mokytoja ruošėmės šios klasės tėvų susirinkimui, kai aptikome šį video. Nusprendėme pasidalinti juo drauge su tėvais. O vakar mokytoja nusprendė patikrinti, ar filmukas tikrai pasakoja tiesą. Taigi, klasės valandėlės metu trečiokai rašė laišką tėvams:

„Apsitarėme, ko rašydami laišką prašė Kalėdų Senelio. Visi pasakė, kad dovanų prašė. O sakau, jeigu dabar rašytumėte laišką tėveliams, ar to paties prašytumėte. Tų pačių dovanų? Ar kažko kito? Jie taip nutilo. Susimąstė. Dar pamąstykit minutę ir parašykit. Tuomet pasakykit man į ausytę. Ir kiekvienas man į ausį sakė.“ – su susižavėjimu savo atradimais dalijosi mokytoja Vilma.

Ištraukos iš vaikų laiškų tėvams

„Z. parašė, kad mama ir tėtis padainuotų Kalėdų naktį jam su broliuku Kalėdinę giesmę.

L. paprašė, kad tėveliai daugiau pabūtų su jais ir nedirbtų savaitgaliai.

K. paprašė, kad mama iškeltų gimtadienį, nes jo gimtadienis yra prieš pat Kalėdas. O kaip tik dabar jis yra nubaustas ir viskas jam yra uždrausta.

M. prašė, kad mes nesipyktume.

J. parašė, kad mes nesibartume namuose.

N. norėtų, kad per šventes jo niekas nebartų ir mes nei vienas nesibartume.“ – tai tik kelios ištraukos, ko prašė vaikai.

Šiluma ir jaukumas sukuria tikrą šventę

„Aš tikėjausi, kad jie vardins dovanas. Ir kai ir vienas, ir antras, ir trečias pradėjo sakyti, kad su tėvais nesipykti, nesibarti… Man taip už širdies sugriebė. Pradėjau sakyti: „Vaikai, kokie gražūs norai.“

Šie norai neliks tik užrašyti, laiškai su vaikų mintimis tėvams bus perduoti gruodžio 22 d. Tai bus jaukaus ir šilto tėvų susirinkimo pratęsimas.

O man toliau bekalbant su mokytoja ore sukosi mintys, jog kad ir kaip mums sunku pasakyti gerus žodžius, būtent pasidalinta šiluma ir sukurtas jaukumas sukuria tikrą šventę.

Tad ko šioms Kalėdoms norėtumėte jūs?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s