Sausio įkvėpimai, atradimai, išradimai ir smulkmena

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Tik atsidarius šį įrašą jus pasitiko mano ir mamos asmenukė. Pasirinkau ją ne veltui. Ji  sausio akimirka ir man primena, kaip svarbu neprarasti ryšio su mums brangiais, svarbiais ir ypatingais žmonėmis. Tikiuosi supratom, kad kalbu ne tik apie šeimą 😉

Visą šią savaitę sergu, todėl trečiadienį ir nesulaukėte naujo įrašo. Tačiau liga paskatino ne tik ilgai pasivartyti lovoje, savaip pailsėti, bet ne vieną blogą perskaityti bei vlogo video peržiūrėti. Labiausiai mėgavausi žiūrėdama filmukus, kur vlogeriai kalbėdavo apie savo mėgstamiausius. Kalbu ne apie grožio produktų mėgstamiausius, o apie mėnesio mėgstamiausius filmus, serialus, knygas, įvykius ir… Nes jos paskatina atrasti, susidomėti ir pamėgti naujus dalykus. O galutinai šiam įrašui paskatino ryžtis šis Dinos blogo įrašas.

Įkvėpimai

Pradėti noriu nuo mėnesio įkvėpimo – Meryl Streep kalbos Auksinių Gaublių apdovanojimuose. Meryl Streep dievinu aš ir dievina ne vienas mano draugas. Oij kiek jos vaidmenų skatino plačiau pažintį šį pasaulį. Tačiau ši kalba paskatino suprasti, kuo iš tiesų svarbus ir reikalingas viešumas ir įkvėpė dar drąsiau kalbėti apie tai, kas man rūpi.

O sausį man rūpėjo interviu, pokalbiai ir tekstai, kurie kalbėjo apie smurtą prieš vaikus. Rūpėjo ir vaikai, paaugliai ir visi suaugusieji, kurie nors kartą sau uždavė klausimą: „Gal būtų lengviau jei manęs nebūtų?“ Būtent dėl to gimė tekstai: „Laiškas kiekvienam, kuris nors kartą jautėsi vienišas, našta aplinkiniams, nevertas nei savo, nei aplinkinių meilės“ ir „27 būdai tapti netobulu, bet unikaliu“. Kad apie šias temas kalbėti svarbu mane visada įkvepia vaikai, bet tuo pačiu ir kolegos. Ir šį mėnesį iš naujo žavėjausi Aušros Kurienės bei kitų Paramos vaikams centro specialistų veikla, drąsa ir įžvalgomis. Vieną paskutinių A. Kurienės interviu galite perskaityti čia, o aš noriu pasidalinti kita jos mintimi, nuskambėjusia radijo laidoje „Lyderio dilema“: „Turi rūpintis savo psichine būkle. Aš rūpinuosi, kad aš rasčiau laiko keliauti ir turėti laiką su draugais, ir turėti laiką su šeima. Nes žinau, jei aš to ne darysiu, tiesiog neprasivers dangus ir neiškris turi pasakyti, kad tai taip pat rimta kaip ir darbas, kaip ir bendradarbiai.“ Trumpai tariant, jei nori pasirūpinti kitais, turi jausti atsakomybę rūpintis ir savimi 😉

16406559_1300748166613615_861496660284946489_n

Įkvėpta Meryl Streep ir Aušros Kurienės bei paraginta „Renkuosi mokyti!” bendraminčių, pati keliaviau į radijo laidą „Yra Racijos”. Džiaugiausi galimybe, jog bent 60 minučių galėjau atvirai kalbėti su moksleiviais ir nors truputį išsklaidyti vyraujančias fantazijas apie mokytojus, mokymo sistemą, pamokas, mokinius ir mokyklą. Kaip man sekėsi, galite išgirsti čia.

Atradimai

O beklausant laidos, keliaujam prie atradimų. Čia jau noriu su jumis pakalbėti apie mėnesio knyga, filmą, serialą, blogą ir vlogą.

Knyga

16463422_10210753256180086_1707809511156122064_o.jpg

Su pasimėgavimu, aikčiojimais, susižavėjimu ir nuostaba skaičiau Alexander Lowen knygą „Depresija ir kūnas“. Autorius su vaizdingais pavyzdžiais ir atveju analize atskleidžia, kaip mes dažnai susikoncentruojame ties savo protu, viršutine kūno dalimi ir dažnai pamirštame kai kuriuos savo poreikius ir net apatinę savo kūno dalį. Jautriai kalba ir apie tikėjimo svarbą bei pasidalina įžvalga, jog kuo daugiau galios turime, tuo mažiau tikėjimo mumyse. Pripažinsiu, knyga ne kiekvienam, bet jei norisi geriau suprasti, kas yra depresija arba geriau pažinti savo kūną – rekomenduoju.

Filmas

Nesu filmų mėgėja ir juos žiūriu retai. Kai jau tikrai turiu daug laiko arba esu pavargusi. Todėl per sausį peržiūrėjau tik viena filmą – „Dainuok“ (angl. Sing). Ir greičiau čia būtų vos ne kiekvieno sausį sutikto vaiko rekomendacija. Bet ir man nebuvo gaila tos pusantros valandos, kurią skyriau šio animacinio filmo peržiūrai.

Serialas

Apie serialą Didžiojo sprogimo teorija (angl. Big Bang Theory) sužinojau beveik prieš keturi metus, tačiau į jį ilgai dar žiūrėjau skeptiškai. Tačiau sausį mėgavausi žiūrėdama paskutiniųjų sezonų serijas ir garsiai kvatojau, kai žiūrėdavau scenas, iliustruojančias vyrų ir moterų santykius. Štai kad ir šį scena (žiūrėti nuo 1:12 iki 2:38).

Blogas

Skaitydama tekstus, visada stebiu, kiek aš juo mėgaujuosi, kiek įtraukia rašymo stilius ir kiek tekste galiu pajusti autoriaus. Kuo tekstas labiau oficialus, paremtas tik faktais, tuo didesnė tikimybė, kad aš jo neperskaitysiu. Ir kuo tekstai artimesni, nuoširdesni ir ne tik informatyvus, bet ir kažką papasakojantys, tuo daugiau perskaitysiu. Būtent informatyvumu, paprastumu, aiškumu, nuoširdumu ir tuo lengvu įsivaizdavimu, kuo autorius galimai gyvena patraukė blogas Metas Augti. Perskaičiusi dalinausi ne vienu jų įrašu 😊

Vlogas

Nuoširdumu ir paprastumu patraukė ir Patricijos Youtube kanalas „O jei noriu dar“ (kiek žinau, ji ir blogą turi tuo pačiu pavadinimų). O užsiprenimeruoti jį Youtube paskatino būtent video, kurie kalba apie kosmetikos sudėtį. Mane ji paskatino prisiminti, kas yra atsakingas vartojimas ir kaip svarbu žinoti, ką perki ir ką renkiesi.

Išradimai

Tai po truputį atkeliavome ir prie išradimų. Ir išradimais vadinu visa tai, ką seniai žinojau, bet sausį iš naujo prisiminiau ir atradau.

Rašymo terapija

Pirmiausiai – rašymo terapiją. Rašau nuo paauglystės, blogą skaičiuoja penktus metus, o rašymo terapiją konsultacijose taikau nuo tada, kai tik pradėjau suprasti rašymo galią. Tačiau šį mėnesį žodžiai „rašymo terapija“ gyveno su manimi ir brendo. Apie ją daug skaičiau, daug žiūrėjau ir pati išbandžiau naujas technikas. Ypač laiškų rašymą savo jausmams. Tai taip atgaivina…  Jaučiu, kad bręsta nauja idėja. Gal jau numanote, kokia? Išlaikysiu paslaptį, bet tikrai dar kartą noriu pasakyti: „Rašyti – verta!”

Gimnastinis kamuolys

16473267_10210753250779951_2428518630160226800_n

Gimnastinis kamuolys sausį tapo mano naująją biuro kėde namuose. Jei rašau blogą, ruošiuosi mokymams, apdoroju tyrimus ar atlieku kitus darbus – įsikuriu ant gimnastinio kamuolio. Kaip sakė trenerė Rita, toks sėdėjimas padeda per dieną sudeginti apie 400 kcal. Tuo tarpu Violet Oaklander dalijosi, jog gimnastinis kamuolys vaikui padeda geriau pažinti savo kūną, užmegzti ryšį su pojučiais. O man jis padeda geriau sukoncentruoti ir daryti pertraukėles rečiau.

Smulkmena

16403075_10210736935652083_2259828235183944187_o

Kai sausį jausdavau, kad diena atėmė daug jėgų, o vakare dar turėsiu įveikti kelis iššūkius, bent 15 minučių pasimėgaudavau Shotimaa arbatomis Emotional Detox ir Life of Wings. Atgaivindavo ne tik skonis, bet ir ant pakelio rasta mintis. Kasdien vis kitokia, bet tuo metu bent trumpam suteikianti jėgų.

Užbaigti irgi noriu mintimi, rasta ant pakelio: „Tu tikriausiai gyvuosi ilgiau nei sunkumai, taigi nėra kito kelio“ (angl. You must be longer lasting than the diffikulties, there is no other way out.)

Einu darytis arbatos ir skaityti komentarų iš visų, kurie įveikė gana ilgą tekstą, tačiau dar turi jėgų pasidalinti, kas buvo jūsų sausio atradimai, įkvėpimai, mėgstamiausi, smulkmenos ar išradimai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s