Keli priminimai apie meilę

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Rodos norisi kalbėti apie meilę. Ir taip nejauku. Vien pagalvojus akys sužiba, o širdyje ima kažkas virpėti. Ištarus šį žodį darosi burnoje saldu. O kai imu apie jį rašyti, kažkaip mintys nesidėlioja. Bet vis tiek norisi apie ją rašyti. Kaip ir norisi ja dalintis ir gauti.

O labiausiai dalintis ir gauti mokausi iš vaikų. Štai ir šiandien, bevaikščiojant mokyklos koridoriais prie manęs pribėgo vienas berniukas. Apkabino. Pažvelgė į savo švarko apykaklę, nuklijavo vieną iš dviejų širdelių ir užklijavo man. Tokia maža smulmena. Bet ji kažkaip man priminė, kad kai mylime, dalinamės tuo, ką turime. Dalinamės, bet neišdaliname. Nes juk kas liks, jei išdalinsime viską?

Tikriausiai trumpi prisiminimai ir didelis tuštumos jausmas. Tas pats tuštumos jausmas aplanko, kai tikimės, kad tik kitas gali mums suteikti pilnatvės, džiaugsmo, saugumo, pasitikėjimo. Tuomet pradedame skaityti įvairius patarimus, kaip susirasti gerą antrąją pusę. Svarstome, kaip kuo ilgiau išlikti paslaptingu antrajai pusei. Siekiame tapti ilgai nepasiekiamais, o kai pasiekia – nepakeičiamais. Skaitome daugybę knygų apie vyrų ir moterų skirtumus. Ir įrodinėjame, kad visada žinome ką darome.Trumpai tariant siekiame būti nepažeidžiami ir įdomūs meilės objektui.

Tada pamirštame, kad būtent pažeidžiamumas ir suteikia mums žmogiškumo. Jei mes atveriame savo širdis, dalijamės savo viltimis ir lūkesčiais, tai mes dalijamės ir savo baimėmis bei parodome savo trapumą. O tuomet tampame atviri meilei.

Pamirštame, kad meilė nėra statiška. Meilė keičiasi, transformuojasi ir yra glaudžiai susijusi ir su kitais jausmais kaip pyktis, liūdesys ar džiaugsmas. Todėl negalim reikalauti, kad kitas mus mylėtų taip pat, tiek pat ir visą laiką. Juk ir mes patys to paties negalime pažadėti.

Pamirštame ir tai, kad meilė neišmatuojama. Ji kuria saugumo jausmą, bet nei vienos meilės nepalyginsi. Kiekviena yra vis kitokia.

Pamirštame, kad meilė – tai ryšys. Pirmiausiai artimas, ypatingas ryšys su savimi. O vėliau autentiškas ir nepakeičiamas ryšys su kitu žmogumi.

Todėl kartais verta prisiminti, kad mylintis žmogus gerbia kito pasirinkimą ir laisvės jausmą. Juk neretai mes vertiname tas žmonių savybes, kurios kitiems gali būti nepakenčiamos. Tas savybes, kurias kiti dažnai bandome nuslėpti. Nes jos mus daro nepakeičiamais, kartais sunkiai suprantamais, bet ypatingais.

Tuomet meilė tampa kelione, kurioje atrandi ne vieną praturtinantį lobį. Tad dalinkimes meile su tuo, su kuo šiuo metu galime ir kaip tik galime 😉

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s