Balansas: kaip jį atrasti savo gyvenime?

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Norėjau rašyti, kad mes mėgstame kraštutinumus. Bet gerai… Aš mėgstu kraštutinumus. Nuo pat vaikystės tikėjau, kad žmonės gali būti arba geri, arba blogi. Tikėjau, kad žmogus gali būti arba menininkas, ar mokslininkas. Tikėjau, kad gali būti arba atsidavęs darbui, arba atsidavęs šeimai. Kol per ilgą savęs pažinimo kelionę supratau, kad visur svarbus balasas.

Toks magiškas žodis, ane? Vien jį išgirdus man prieš akis išnyra vaizdinys, su cirko akrobatais, kurie bando lynu pereiti nuo vieno palapinės kampo iki kito. Panašiai ir aš, ir tikriausiai tu bandai atrasti pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio, tarp laiko aplinkiniams ir laiko sau, tarp perdėto tvarkingumo ir netvarkos, tarp didžiulių reikalavimų sau ir leidimo sau klysti, tarp noro planuoti ir gyvenimo spontaniškai, tarp … (čia jau vieta tau pačiam įrašyti, kur tos pusiausvyros ieškai). Nes kad ir kaip sunku pripažinti, kasdien užduodi sau klausimą: kas geriau? Kas naudingiau? Kas svarbiau?

Ir nieko tame blogo. Juk tai mūsų kasdienybė. Tačiau vis tiek galvoju, kaip padaryti, kad to balanso paieškos būtų lengvesnės. Kaip padaryti, kad nereiktų paskęsti darbuose, didžiuliuose reikalavimuose ar visiškame atsidavime kitiems ir netektų po to oro gaudyti po skendimo?

Vieno atsakymo neradau, bet kelis būdus užsirašiau ir jais šiandien dalinuosi su jumis:

Planuok savo laiką

Norint „nepaskęsti“, planuoti teks ne tik darbus, bet ir laisvalaikį. Turėsi išmokti planuojant į dienotvarkę įtraukti pertraukėles, laiką, skirtą netikėtiems įvykiams ir akimirkas skirtas visiškam atsipalaidavimui. Be to, į ateitį teks planuoti ne tik ilgalaikius projektus ir įsipareigojimus, bet ir apsilankymus kine, teatre ar atostogas.

Mokėk pasakyti ir „taip“, ir „ne“

Kad planuoti sektųsi geriau, išmok sakyti „ne“ arba „taip“. Esu iš tų, kuriems pasakyti „ne“ – labai sunku. Ir mane dažniausiai supa žmonės, kurie ir dažniau pasako „taip“. Tačiau šioje vietoje svarbu išmokti užduoti klausimus: ką man šis pasiūlymas suteiks? Ir jei matai, kad teks daug daugiau energijos panaudoti nei sulauksi naudos, pats metas pasakyti „ne“. O jei nori, matai didžiulę naudą, bet kukliniesi. Nustok! Metas ištarti tą „taip“.

Suprask, kad mažai kas yra nepakeičiama

Jei ištarsi tą „taip“ arba „ne“ ir to gailėsies – prisimink, kad visada turi teisę pasakyti „STOP“ ir pasitraukti. Mes jau gimstame su didžiuliu noru eksperimentuoti ir išbandyti naujus dalykus. Būtent šie eksperimentai padeda geriau pažinti save ir pasaulį. Kad ir kaip norėtum tikėti kitkuo, bet geriausiai mokaisi per patirtį. Tik nebijok klysti!

Nustok lyginti save su kitais

Kiekvieno patirtis ir patyrimai skirtingi. O tavo patyrimai patys svarbiausi tau 😉 Tad dar kartą kartoju – nustok lyginti save su savo kaimynu, draugu, įžymybe, savimi praeityje ir net praeiviu gatvėje. Nes lyginimasis nepadarys tavęs geresnio. Greičiau paliks nusivylimo, kartėlio, gėdos nuosėdas giliai širdyje.

Klausyk savo, o ne kitų nuomonės

O kad tu nuosėdų būtų kuo mažiau, pradėk vis dažniau klausytis savo širdies. Klausydamiesi širdies mes pripažįstame tam tikrą netikrumą ir parodome savo pasirengimą pasitikėti tiek savo kūnų, tiek jausmais, tiek protu, tiek nuojauta, tiek patirtimi, tiek tikėjimu.

Mylėk

O kai savo gyvenime sugebi integruoti ir apjungti ir kūną, ir jausmus, ir mintis, ir nuojautą, ir patirtį, ir tikėjimą, nori to ar nenori, pradedi dalintis meile sau ir meile aplinkiniams. Mylėdami mes tampame pastabesni, jautresni, įžvalgesni, supratingesni ir labiau girdintys visą pasaulį. Kažkaip pasaulis įgyja daugiau spalvų.

Linkiu pamatyti tas spalvas, atrasti save iš naujo ir nepaskęsti kuriame nors kraštutinume. Dar daugiau mano minčių apie balanso paieškas gyvenime galite atrasti šioje „Yra Racijos“ radijo laidoje. O jei norisi dar geriau pažinti save, išmokti skirti daugiau dėmesio ne tik protui, bet ir jausmams ir kūnui, atrasti daugiau būdų, kaip atsipalaiduoti ir padidinti atsparumą stresui, kviečiu susitikti seminare Klaipėdoje.

Sėkmingų balanso paieškų 😊

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s